Pielęgnacja ciała po opalaniu z terapią łagodzącą

Odpowiednie kosmetyki pielęgnują skórę po opalaniu, wykazując właściwości nawilżające, regenerujące i łagodzące. Po drugie, odpowiednio dobrane kosmetyki przygotują ciało do przyszłego okresu jesienno-zimowego, kiedy skóra jest bardzo narażona, na podrażnienia i uszkodzenia naturalnej bariery hydrolipidowej. Po błogim urlopie warto zadbać o swoje ciało, stosując odpowiednią pielęgnację przeciwsłoneczną, aby skóra zachowała jak najlepszy wygląd na dłużej. 

Czego potrzebuje skóra po opalaniu?

W lecie na każdym kroku spotykamy się z ostrzeżeniami dotyczącymi opalania się lub długotrwałego przebywania na słońcu. I nic dziwnego, nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do zaczerwienienia, obrzęku i pieczenia, a także do wysuszenia lub przebarwienia skóry. Chcąc w pełni wykorzystać korzyści płynące z opalania, zadbać o relaks, regenerację i poprawę stanu psychofizycznego organizmu, warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kosmetyków z filtrem SPF.

Jak dbać o skórę po opalaniu, aby cieszyć się równomierną opalenizną i dobrym stanem skóry?

Promieniowanie UV może uszkadzać naturalną warstwę ochronną naskórka, co może powodować zauważalne wysuszenie i szorstkość skóry. Naturalne jest zatem, że ciało po opalaniu powinno być przede wszystkim nawilżone, zregenerowane i wypielęgnowane. Niezawodnym wsparciem w tym zakresie są naturalne składniki aktywne, które posiadają łagodzące kosmetyki do opalania (duży wybór na stronie www.bee.pl) takie jak kozie mleko i owoce liczi, które działają jak kojący kompres na skórę po opalaniu.

Pamiętaj o złuszczaniu naskórka

Kolejnym krokiem w pielęgnacji po opalaniu jest regularne peelingowanie ciała. Wykonywanie tego zabiegu raz lub dwa razy w tygodniu usunie zrogowaciały naskórek i wyrówna koloryt, podkreślając uzyskaną opaleniznę. Należy jednak pamiętać, że po opalaniu należy stosować delikatne złuszczanie, które nie podrażni skóry. W tej roli najlepiej sprawdzi się peeling cukrowy na bazie masła i oleju roślinnego, który nie tylko złuszczy naskórek, ale także zmiękczy i nawilży.

Łagodzący peeling cukrowy z kozim mlekiem jest bardzo delikatny, dzięki czemu jest idealny nawet dla skóry wrażliwej. Delikatny masaż z użyciem drobinek cukru pobudza mikrokrążenie i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra po opalaniu jest przyjemnie odświeżona, zyskuje naturalny blask i jedwabistą miękkość.